Wyświetlanie jednego wyniku

Kamienie oszlifowane (klejnoty) – to kamienie gotowe do oprawy/osadzenia w: pierścionkach, kolczykach, wisiorkach. Podczas szlifowania, kamienie pokrywane są symetrycznymi płaszczyznami tzw. „fasetami”, a kamieniom nadaje się określony kształt. Szlifowanie kamieni pozwala uwidocznić ukryte w nich naturalne piękno.
Diament – bardzo rzadki minerał z gromady pierwiastków rodzimych. Najczystsza, krystaliczna forma węgla o regularnym układzie krystalograficznym. Uznawany za najcenniejszy kamień szlachetny na świecie. Jest najtwardszym minerałem występującym w przyrodzie = 10 w skali Mohsa. Jest także odporny na wszelkie działanie czynników chemicznych (nierozpuszczalny w wodzie, kwasach i zasadach). Diamenty mają jeden z największych stopni odbicia światła, a jednocześnie największy stopień rozproszenia światła spośród kamieni. Szeroko wykorzystywany w jubilerstwie jako kamień ozdobny. Posiada również wiele zastosowań przemysłowych.
Więcej informacji na temat tego minerału znajdziesz na stronie https://minecomet.pl/wlasciwosci-kamieni/ zachęcamy do odwiedzenia i zapoznania się z właściwościami kamieni.