Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

  • Kamienie oszlifowane (klejnoty) – to kamienie gotowe do oprawy/osadzenia w: pierścionkach, kolczykach, wisiorkach. Podczas szlifowania, kamienie pokrywane są symetrycznymi płaszczyznami tzw. „fasetami”, a kamieniom nadaje się określony kształt. Szlifowanie kamieni pozwala uwidocznić ukryte w nich naturalne piękno.
  • Kryształ górski – nazwa pochodzi od greckiego słowa „κρύσταλλος – krystallos” i oznacza „lód”. Grecy uważali, że jest on kryształem lodu nadnaturalnie zamrożonym i zesłanym przez bogów na ziemię. Nazwa „kryształ” przez wiele stuleci była zarezerwowana tylko dla Kryształu górskiego. Minerał ten jest kamieniem o najsilniejszym działaniu oczyszczającym – oczyszcza zarówno ciało, umysł, jak i pomieszczenia. Kryształ górski zwany jest „królem kryształów”„neutralizatorem”„kamieniem mocy” lub „solą ziemi”. Ze względu na swą przejrzystość kamień ten symbolizuje czystość. Przyciąga moc światła i energii. Kryształ górski to bezbarwny, przezroczysty kwarc (dwutlenek krzemu), stanowiący powszechny składnik wielu skał na Ziemi.
  • Więcej informacji na temat tego minerału znajdziesz na stronie https://minecomet.pl/wlasciwosci-kamieni/ zachęcamy do odwiedzenia i zapoznania się z właściwościami kamieni.