Wyświetlanie jednego wyniku

Kamienie oszlifowane (klejnoty) – to kamienie gotowe do oprawy/osadzenia w: pierścionkach, kolczykach, wisiorkach. Podczas szlifowania, kamienie pokrywane są symetrycznymi płaszczyznami tzw. „fasetami”, a kamieniom nadaje się określony kształt. Szlifowanie kamieni pozwala uwidocznić ukryte w nich naturalne piękno.
Diopsyd to kamień, który urzeka niezwykłą, szmaragdowozieloną barwą. Jego nazwa wywodzi się od greckiego dis (podwójny) i òpsè (widok), w odniesieniu do dwóch możliwych kierunków w strefie pryzmatu. Diopsyd został odkryty i po raz pierwszy opisany w 1800 roku przez brazylijskiego przyrodnika i mineraloga – Jose Bonifacio de Andrada e Silva. Ten minerał z grupy krzemianów zaliczany do piroksenów najczęściej spotykany jest w swej bezbarwnej odmianie, brązowej lub szarej. Ze względu na obecność chromu przybiera żywą zieloną barwę.
Więcej informacji na temat tego minerału znajdziesz na stronie https://minecomet.pl/wlasciwosci-kamieni/ zachęcamy do odwiedzenia i zapoznania się z właściwościami kamieni.