Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

  • Kamienie oszlifowane (klejnoty) – to kamienie gotowe do oprawy/osadzenia w: pierścionkach, kolczykach, wisiorkach. Podczas szlifowania, kamienie pokrywane są symetrycznymi płaszczyznami tzw. „fasetami”, a kamieniom nadaje się określony kształt. Szlifowanie kamieni pozwala uwidocznić ukryte w nich naturalne piękno.
  • Ametyst – kamień szlachetny należący do grupy minerałów rzadkich i jedna z najpiękniejszych odmian kwarcu występująca w wielu odcieniach fioletu. Swoją piękną barwę zawdzięcza śladowym ilościom glinu oraz żelaza wbudowanym w dwutlenek krzemu, z którego jest zbudowany. Jego nazwa pochodzi od greckiego słowa ἀμέθυστος – amethystos, co w tłumaczeniu znaczy „trzeźwy”. Wierzono iż picie wina z ametystowych czar pozwalało zachować trzeźwość umysłu i ciała. Ametyst w podaniach jawi się jako kamień wybrany przez bogów, a w dodatku przynoszący szczęście. Kamień ten ma szerokie zastosowanie w nauce i technice. Jest cenionym i poszukiwanym kamieniem kolekcjonerskim oraz jubilerskim.
  • Więcej informacji na temat tego minerału znajdziesz na stronie https://minecomet.pl/wlasciwosci-kamieni/ zachęcamy do odwiedzenia i zapoznania się z właściwościami kamieni.