Wyświetlanie jednego wyniku

  • Kamienie oszlifowane (klejnoty) – to kamienie gotowe do oprawy/osadzenia w: pierścionkach, kolczykach, wisiorkach. Podczas szlifowania, kamienie pokrywane są symetrycznymi płaszczyznami tzw. „fasetami”, a kamieniom nadaje się określony kształt. Szlifowanie kamieni pozwala uwidocznić ukryte w nich naturalne piękno.
  • Turkus (kalait) – rzadki minerał z grupy fosforanów. Nazwa turkus wywodzi się od nazwy Turcji (turecki kamień), gdyż szlak handlowy z Persji do Europy wiódł niegdyś przez Turcję. W języku perskim kamień ten nazywano „pirouzeh” – „zwycięstwo”, choć początkowo funkcjonował pod nazwą „kalait” od starożytnego greckiego; „κάλαϊς” – ładny kamień. Turkus należy do poszukiwanych i bardzo pożądanych minerałów kolekcjonerskich, będąc jednocześnie wysoko cenionym kamieniem ozdobnym. Powszechnie stosowany jest w jubilerstwie oraz zdobnictwie, służąc do wyrobu biżuterii artystycznej, a także drobnej galanterii ozdobnej. Wykorzystywany do produkcji różnego rodzaju biżuterii.
  • Więcej informacji na temat tego minerału znajdziesz na stronie https://minecomet.pl/wlasciwosci-kamieni/ zachęcamy do odwiedzenia i zapoznania się z właściwościami kamieni.